PIKNIK FIRMOWY JAK ZORGANIZOWAĆ?

PIKNIK FIRMOWY JAK ZORGANIZOWAĆ?

PIKNIK FIRMOWY JAK ZORGANIZOWAĆ?Coraz więcej firm decyduje się na zorganizowanie dla swoich pracowników dużego pikniku firmowego lub pikniku.

Organizacja takiej imprezy wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na przygotowania, wymyślenia pomysłu czy tematu takiego wydarzenia. Piknik firmowy organizowany jest dla pracowników i ich rodzin. Oprócz pomysłu i programu na taką imprezę należy pamiętać o logistyce, miejscu na organizację, cateringu i wielu innych sprawach. Jeżeli ilość uczestników przekroczy 1000 osób, będą już obowiązywały przepisy o organizacji imprez masowych co wiąże się już z inną procedurą organizacyjną.

Omówimy w tym artykule kilka podstawowych kwestii dotyczących organizacji takiego eventu.


WYBÓR MIEJSCA NA PIKNIK FIRMOWYEvent można zorganizować zarówno na terenie firmy jak również na wynajętym terenie. Należy zwrócić uwagę na lokalizację, która w przypadku organizacji pikniku na kilkaset osób nie powinna być zorganizowana w dalekiej odległości od siedziby firmy. Drugim ważnym elementem jest wybór miejsca, które dysponuje płaskim terenem, na którym ustawione zostaną hale namiotowe dla Gości, dmuchańce dla dzieci, strefa cateringowa, scena i atrakcje.

Dobrym rozwiązaniem jest miejsce ogrodzone i dysponujące dużym parkingiem.


POMYSŁ NA PIKNIK FIRMOWYWażnym elementem podczas planowania i realizacji pikniku jest pomysł na taką imprezę.

Tematem pikniku może być temat związany z działalnością firmy lub zorganizowanie go w wybranej dowolnej tematyce, lub motywem przewodnim (cyrk, dziki zachód, kosmos, bajki, motoryzacja, cztery żywioły, sport i wiele innych).

Podczas pikniku warto zorganizować warsztaty dla dzieci dopasowane do wieku uczestników, prowadzone przez doświadczonych animatorów.

Bardzo fajnym pomysłem jest przeprowadzenie gier i zabaw integracyjnych dla pracowników.

Podczas planowania pikniku warto zastanowić się nad zaproszeniem artystów, którzy podniosą rangę wydarzenia i zagwarantują uczestnikom doskonałą zabawę.

Ważnym elementem jest zapewnienie dodatkowych atrakcji uczestnikom w postaci zorganizowania np. piany party, kasyna, quadów, stanowisk łuczniczych, szczudlarzy i wielu innych atrakcji.


CATERINGZapewnienie dobrego i dopasowanego menu to jeden z najważniejszych elementów całej układanki przy organizacji. Należy zapewnić menu zarówno dla starszych i młodszych uczestników imprezy. Ważne jest również dostosowanie ilości stanowisk cateringowych do liczby zaproszonych Gości.

Dodatkowymi elementami niezbędnymi przy organizacji pikniku jest zapewnienie logistyki, ochrony, transportu i jeszcze wielu innych niezbędnych elementów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zaproszenie do współpracy doświadczonej agencji eventowej.

Nasza agencja posiada duże doświadczenie w organizacji imprez masowych, pikników, dni miast i dużych wydarzeń kulturalnych.

Dysponujemy własną bazą sprzętową, artystami, logistyką i zgranym, doświadczonym, kreatywnym zespołem, który jest do Państwa dyspozycji na każdym etapie realizacji.